Szkolna Liga Piłki Nożnej ZSE - strona nieoficjalna

Damian Zbozień - Talent z Ekonoma !

• autor: Roger, 2011-10-05 15:50

Karierę rozpoczynał w juniorskim klubie Zyndramu Łącko. Z czasem było coraz lepiej; najpierw juniorzy Sandecji, potem wyjazd do Warszawy i gra w Młodej Ekstraklasie, kilkadziesiąt występów na pierwszoligowych boiskach w Sandecji, aż w końcu upragniony debiut w Ekstraklasie w drużynie z Bełchatowa.

1.Nie tęsknisz za rodzinnymi stronami ?

-Pewnie, że tęsknie. Mam wiele miłych skojarzeń z rodzinnymi stronami i lubię tam wracać.

2.Czy masz jakieś miłe wspomnienia z naszego Ekonoma ? ;) Czy jest jakiś nauczyciel, który szczególnie zapadł Ci w pamięci ;) ?

-Oczywiście miłych chwil związanych ze szkołą jest wiele, natomiast na pewno będę wspominał Panią Mędoń.

3.Jak wspominasz grę w Lidze Szkolnej ?. Wiemy, że kilka razy byłeś najlepszym strzelcem ligi i wyróżniającym się zawodnikiem.

-Ja to traktowałem bardziej jako zabawę bo wtedy grałem już w Sandecji natomiast pewna presja była bo trzeba było ciągle udowadniać, że ma się te umiejętności żeby grać dla Sandecji.

4.Jest taka osoba, która pomogła Ci karierze ?

-Takich osób jest na pewno wiele. Zaczęło się od trenera Marka Góreckiego, który mnie wypatrzył w Łącku. Kolejną osobą był Bernard Kapuściński, który wypatrzył mnie w Sączu i zaprosił na testy do Legii. Potem wpadłem w oko ludziom e Legii i do dziś mi pomagają jak tylko mogą. Obecnie nawet trener Skorża pomagał mi przy wypożyczeniu także na mojej drodze jest wiele tych osób dzięki, którym jestem tu gdzie jestem.

5.Od niespełna 5 lat, jesteś na poważnie związany z futbolem. Czy uważasz, że gra w Młodej Ekstraklasie i I lidze odpowiednio przygotowała Cię do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej ?

-Wierzę, że tak właśnie jest. Jestem zawodnikiem, który stopniowo dochodził do tego najwyższego szczebla i wierze że jestem gotowy do gry własnie na tym poziomie. Myślę ze tymi pierwszymi meczami pokazałem, że tak jest.

6. Jak zostałeś przyjęty w nowym zespole? Nie było kłopotów z aklimatyzacją?

-Nie było żadnych kłopotów. Jestem osobą która nie ma problemów z tego typu rzeczami ale w Bełchatowie spotkałem szczególnie zgraną grupę.

7. Mecz Ruch Chorzów – GKS Bełchatów przy ul. Cichej 6 . Od pierwszej minuty na boisku Damian Zbozień. Co się czuje w takich chwilach ?

-Była ogromna radość bo to był mój debiut. Jednak przed meczem już tylko koncentracja na tym co ma się wykonać na boisku.

8. Jak wygląda Twoja obecna sytuacja w GKS ?

-Obecnie jestem kontuzjowany lecz dochodzę już do siebie i niedługo wrócę na ligowe boiska. Jestem wypożyczony tu do czerwca i chce ten czas jak najlepiej wykorzystać.

9. Rozważasz powrót na Łazienkowską ?

-Z Legią wiąże mnie kontrakt do 2013 roku wiec w czerwcu powracam i na pewno będę walczył o grę.

10. Jakie to uczucie grać przeciwko takim zawodnikom jak m.in. Artjoms Rudņevs, czy Tomasz Jodłowiec ?Przecież są to reprezentanci swoich krajów.

-Na pewno przyjemne. Dawniej znałem ich z tylko z TV, a teraz mogę skonfrontować swoje umiejętności z nimi. Wyzwala to nowe pokłady energii i dodaje motywacji do pracy.

11. Widzisz dla siebie miejsce w drużynie narodowej ?;)

-Skupiam sie na poszczególnych treningach i poprawie swoich słabszych stron. Reprezentacja jest gdzieś w sferze marzeń jednak na pewno chciałbym kiedyś zadebiutować z orzełkiem.

12. Jaka prognoza dla reprezentacji przed Euro 2012 ?

-Oczywiście mam nadzieję, że wyjdziemy z grupy.;)

Piękna asysta Damiana w meczu z Polonią Warszawa.

Kepasa - Mańki
Ładowanie...